środa, 19 listopad 2014 00:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w 9 świątyniach Warszawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Życie maleńkiego dziecka w łonie matki jest darem Boga, które człowiek, szczególnie wierzący chrześcijanin, ma obowiązek chronić przed wszelkim niebezpieczeństwem i złem. Przykazanie miłości „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego” jest i pozostanie nakazem do skończenia świata. Świadomi wielkiego i stałego ataku środowisk aborcyjnych, jak też międzynarodowych organizacji wobec życia dzieci poczętych w Polsce i na świecie, warszawscy obrońcy życia i rodziny, jako wierni Kościoła organizują kolejną dziewięciodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w dziewięciu świątyniach warszawskich w intencji:

 

Obrony życia dzieci poczętych a zagrożonych aborcją, obrony naturalnej rodziny złożonej z kobiety i mężczyzny oraz dziękczynienie Bogu, za dar życia udzielony matkom pragnącym i oczekującym potomstwa”.

 

W każdej świątyni Jezus Eucharystyczny będzie adorowany przez całą dobę i tak kolejno przez dziewięć dni po jednym dniu w danej parafii. Oto wykaz wszystkich kościołów zgodnie z harmonogramem adoracji:

 

1. 30 listopada – Parafia Matki Bożej z Lourdes,

ul. Wileńska 69, 03-416 Warszawa, Praga

 

2. 1 grudnia - Parafia p. w. M. B. Nieustającej Pomocy

ul. Alfreda Nobla 16, 03-930 Warszawa, Saska Kępa

 

3. 2 grudnia - Parafia Matki Bożej Królowej Polski

ul. Rzeźbiarska 46, 04-620 Warszawa, Anin

 

4. 3. grudnia - Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie - Michalinie

ul. Kasprowicza 2, 05-410 Józefów

 

5. 4 grudnia - Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła

ul. Floriańska 3, 03-707 Warszawa, Praga

 

6. 5 grudnia - Parafia św. Ojca Pio

ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, Gocław

 

7. 6 grudnia - Parafia pod wezwaniem św. Benedykta

ul. Lucerny 95; 04-687 Warszawa, Wawer-Anin

 

8. 7 grudnia - Parafia Matki Bożej Różańcowej

ul. Wysockiego 8, 03 – 371 Warszawa, Bródno

 

9. 8 grudnia - Parafia św. Wincentego Pallottiego

ul. Skaryszewska 12, Warszawa 03-802, Kamionek

 

Adoracja rozpoczynać się będzie po porannych Mszach Świętych i kończyć następnego dnia poranną Eucharystią.

Wydarzenie to jest wołaniem obrońców życia do Boga o miłosierdzie nad Polską i poczętymi dziećmi w obliczu straszliwej kultury śmierci i zniszczenia moralnego, jakiego od miesięcy jesteśmy świadkami w Polsce. Zwolnienie prof. B. Chazana z pracy za odmowę zbrodni dzieciobójstwa, wielomiesięczna próba genderowej redefinicji związku kobiety i mężczyzny, nachalna seksualizacja dzieci i młodzieży w przestrzeni publicznej a także coraz częściej w polskich szkołach to zjawiska, które do niedawna wydawały się niemożliwe w naszej ojczyźnie i kulturze. Obecnie Sejm zajmuje się ratyfikacją całkowicie genderowej Konwencji Rady Europy o tzw. „przemocy wobec kobiet”, która jest zaprzeczeniem dotychczasowego porządku prawnego i moralnego w Polsce, a której zatwierdzenie będzie prowadziło do zniszczenia naturalnej rodziny, zdrowego rozwoju polskich dzieci, przymusowej seksualizacji i w efekcie do prawnego dopuszczenia aborcji jako „prawa człowieka” .

Dlatego apelujemy i prosimy wszystkich wiernych Warszawy, szczególnie zaś diecezji warszawsko-praskiej o udział w tej modlitwie. Czas adwentu to błogosławiony okres czuwania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy go szczególnie wieczorami i nocą na uwielbienie Boga Zbawiciela, mieszkającego wśród nas.

 

W imieniu Warszawskich Obrońców Życia i Rodziny

Piotr Zajkowski

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wideo